הבלוג של Webinke

מאמרים בנושא בניית אתרים, עיצוב אתרים, אבל לא רק...

 טעויות נפוצות בקידום אתר וורדפרס

קידום אתרי וורדפרס | עפר קידר בניית אתרים

אמ;לק:

וורדפרס היא מערכת מצויינת למטרות SEO. אבל גם אם קידום אתר וורדפרס יכול להיות תהליך יעיל ואפקטיבי, עדיין יש טעויות שבעלי אתרי וורדפרס לא מיומנים עושים, וכדאי להימנע מהן. ריכזנו עבורכם את עשר הטעויות הנפוצות ביותר שעושים בעלי אתר וורדפרס ושאנו ממליצים להימנע מהן.

 טעויות נפוצות בקידום אתר וורדפרס

וורדפרס היא אחת הפלטפורמות הטובות ביותר לביצוע SEO ותהליכי אופטימיזציה של האתר, המאפשרים השפעה על הדירוג של האתר במנוע החיפוש של גוגל. למרות שזוהי מערכת נוחה לשימוש המותאמת עבור קידום אתרים אורגני של האתר, ישנן מספר טעויות נפוצות שבעלי אתרים לא מיומנים עושים באופן השימוש במערכת, שעלולות לפגוע בתהליכי קידום אתר וורדפרס:

 

בחירת פלטפורמת וורדפרס לא נכונה 

כשמקלידים בשורת החיפוש את המילה וורדפרס, מקבלים שתי תוצאות עם סיומות שונות – אחת היא WordPress.com והשנייה היא WordPress.org. 

WordPress.com היא פלטפורמה לבניית אתרים או בלוגים, אך זוהי מערכת סגורה (בדומה לוויקס), כך שהשימוש בה יגביל אתכם, ואחסון האתר יתאפשר בשרתי חברת wordpress.com בלבד. לעומת זאת, WordPress.org היא מערכת פתוחה המאפשרת בנייה ופיתוח של אתר באופן עצמי לחלוטין וחופש מלא לארח את האתר כמעט בכל חברת אחסון אתרים בעולם. דיברנו כאן בעבר על היתרונות של בניית אתר בוורדפרס, אבל כאשר אתם פונים לחברה לבניית אתרים, חשוב לוודא שאתם מקבלים אתר הבנוי על מערכת וורדפרס מהסוג הנכון.

קידום אתר וורספרס מתחיל בהקמת אתר מבוסס  wordpress.org
קידום אתר וורספרס מתחיל בהקמת אתר מבוסס wordpress.org

 

בחירת תבנית עיצוב כבדה, לא מתאימה או לא רספונסיבית

וורדפרס מאפשרת לכל אחד לבנות אתר בעזרת תבניות עיצוב מוכנות מראש, כך שהטיפול בנראות האתר ובעיצובו הופך למשימה הרבה יותר פשוטה מבעבר. ההיצע של התבניות הוא גדול במיוחד, ולכן חשוב לבחור את התבנית הטובה והמתאימה ביותר לאופי של האתר, המטרה שלו וכמובן גם לנראות שלו במחשב, טאבלט ומובייל. תבניות קלות, שנטענות מהר ומוצגות היטב במובייל, יקבלו יחס מועדף על ידי גולשים וגם על ידי מנוע החיפוש של גוגל, אשר לוקח בחשבון את מהירות הטעינה ואת אופן ההצגה של האתר במובייל. בחירת תבנית עיצוב קלה, המאפשרת בניית אתר מותאם למובייל, היא שלב קריטי בהצלחת קידום אתר וורדפרס. אחרי שהאתר בנוי – יהיה קשה מאוד להחליף את תבנית העיצוב שלו.

 

עודף תוספים באתר וורדפרס

הזכרנו את חשיבותה של מהירות טעינת הדף לצורך קידום אתר וורדפרס, ולכן חשוב להתייחס גם לתוספים הרבים המוצעים לבעלי האתרים. השימוש בוורדפרס הרבה יותר פשוט בעזרת תוספים, אך למרות מגוון התוספים הרחב, מומלץ לבחור רק את התוספים החיוניים ביותר לאתר, ולהסיר את אלו שאינם בשימוש. עודף תוספים עלול לפגוע במהירות האתר וכך גם בחוויית המשתמש ובקידום שלו במנוע החיפוש.

 

אי מחיקת עמודי הדגמה 

בעת התקנת אתר וורדפרס ותבנית עיצוב, תקבלו פעמים רבות כלים וטיפים לשימוש נכון בממשק, לרבות עמודים ותכנים לדוגמה ("עמודי דמו") אשר יפורסמו באתר בשלב ההתקנה. אי מחיקה של תכנים אלו, שכמובן אינם רלוונטיים לאתר, תגרום לעמודי הדמו להתאנדקס יחד עם התוכן האמיתי של האתר, ובכך לפגוע בתהליכי הקידום השוטפים של האתר במנוע החיפוש.

 

אי יצירת מפת אתר

מפת האתר (XML) היא רשימה המכילה את כל התוכן שקיים באתר באופן נקי, פשוט ומשעמם. כשהאלגוריתם של גוגל מבצע אינדוקס לתוכן האתר – הוא פחות מתייחס לפלטפורמה או לעיצוב, והוא מסתמך על מפת האתר. על כן חשוב להשתמש בתוסף SEO ייעודי בוורדפרס שיסייע לכם לייצר מפת אתר, אותה תוכלו להגיש לגוגל באמצעות Google Search Console.

 

שימוש שגוי בתוספי SEO עבור קידום אתר וורדפרס

ישנם כמה תוספי SEO מצוינים שעוזרים מאוד לתהליכי הקידום של אתר וורדפרס. אך חשוב להבין כי הורדה והתקנה של תוספים אלו אינו קסם, ושהתקנת התוסף לא תבצע קידום לאתר הוורדפרס שלכם בכוחות עצמה. חשוב להשתמש בתוספים אלו ככלים יעילים לתהליכי קידום מומלצים, ביצוע אופטימיזציה איכותית לאתר ועוד.

 

אי הבחנה בין עמודים לבין פוסטים

בין הדברים הבסיסיים שיש לדעת בהקמת אתר וורדפרס, הוא המשמעות של עמודים ופוסטים. העמודים אלו הדפים הקבועים והראשיים באתר כמו דף הבית, אודות האתר, צור קשר וכו'. לעומת זאת, פוסטים מתאימים להעלאה של תוכן באופן שוטף לבלוג של האתר. חברות לבניית אתרים מקצועיות, יכללו את מבנה האתר כחלק מתיק האפיון שתקבלו. מבנה התוכן של האתר מגדיר את היררכיית התוכן וחלוקה נכונה של דפים ופוסטים. 

קידום אתרי וורדפרס | עפר קידר בניית אתרים
עמודים ופוסטים – מבנה תוכן האתר הוא חלק מתיק האפיון

 

התעלמות מאבטחת אתר הוורדפרס

מכיוון שוורדפרס היא מערכת בעלת קוד פתוח וחופשית לשימוש, היא גם חשופה יותר לפרצות אבטחה אותן האקרים מנצלים כדי לשתול באתרים תוכנות זדוניות או וירוסים. כדי להבטיח שאתר הוורדפרס לא יהיה מטרה קלה לאותן פרצות אבטחה, יש להקפיד על שימוש בתוספי אבטחה איכותיים, לבחור חברת אחסון אמינה המבצעת גיבויים יומיים ולבצע עדכונים שוטפים לתוספי אתר הוורדפרס ולגרסת הוורדפרס, המתעדכנת באופן תדיר. כשאתם בוחרים חברה לבניית אתרים – חשוב להתייעץ איתם גם על אבטחת האתר.

 

שימוש בתבניות ותוספים ממקורות לא מהימנים

הורדת התוספים והתבניות לאתר אפשרית דרך הפלטפורמה של וורדפרס. חלק מאותם תוספים ותבניות פופולריים הם חינמיים ואחרים הם מוצרי פרימיום בתשלום. לפעמים ניתן למצוא את את אותם מוצרי פרימיום ברשת, ללא תשלום. למרות שזה נשמע מפתה, חשוב לזכור כי אין דברים בחינם (לפחות לא דברים איכותיים), ושהורדה של תבניות ותוספי פרימיום ללא תשלום ממקורות לא מהימנים, עלולה לפגוע באתר שלכם ולייצר פרצות אבטחה שונות.

 

אי בחירת אזור זמן רלוונטי

זה אולי נשמע זניח, אבל חשוב לבחור את אזור הזמן המתאים בהגדרות הראשוניות של וורדפרס. אי התאמה בין האתר לבין איזור הזמן הרלוונטי, עלול ליצור אי סדר והתאמה בין הפוסטים שמתוזמנים לפרסום באתר, כך שהחשיפה של התוכן לקהל הגולשים מתפספסת ויחס ההקלקות באתר יהיה נמוך באופן משמעותי.  

 

אם יש לכם הצעות וטיפים בנושא קידום אתר וורדפרס, אתם מוזמנים לכתוב אותם בתגובות למטה!

גילוי נאות: האתר משתמש ב-cookies לצרכי ניטור ושיווק.חלק מהקישורים באתר עשויים להניב לכותב עמלות. 

יש לך הערות, שאלות והצעות למאמרים? זה בדיוק המקום לחלוק אותם:

הדרך לאתר האינטרנט המעוצב והחדש שלך מתחילה כאן

אשמח לעזור לך בתכנון, עיצוב ובניית אתר האינטרנט החדש לארגון שלך

להכניס תנועה איכותית של גולשים לאתר שלך על בסיס קבוע

המתחרים כבר בעמוד הראשון בגוגל - מה איתך?

קידום אתרים אורגני (SEO) יגדיל את כמות הכניסות של קהל רלוונטי לאתר שלך, וכך יגדיל את כמות הלידים האיכותיים והרכישות על בסיס קבוע.

דילוג לתוכן